Lasery medyczne

Posiadamy różne głowice laserowe do wykorzystania przy złożonych problemach skórnych. Do niektórych zabiegów skórę wcześniej znieczulamy specjalną maścią...

Lasery medyczne

Posiadamy różne głowice laserowe do wykorzystania przy złożonych problemach skórnych.

Do niektórych zabiegów skórę wcześniej znieczulamy specjalną maścią.


Jak działa XLase Plus?

XLase Plus działa dzięki zjawisku selektywnej fototermolizy. Energia laserowa jest przekształcana w energię cieplną, celnie usuwając niechciane niedoskonałości.

Zalety zabiegów laserowych wykonanych urządzeniem XLase Plus:

 • szybko, łatwo, delikatnie
 • najwyższy komfort dla pacjenta,
 • praktycznie bezboleśnie,
 • krótki okres regeneracji skóry,
 • trwałe rezultaty,
 • maksymalny komfort

Komfort zabiegu jest gwarantowany dzięki idealnemu systemowi chłodzenia, który nie niesie za sobą ryzyka uszkodzenia tkanek, jednocześnie niwelując odczuwanie bólu. Większość zabiegów nie wymaga znieczulenia. Dla osób bardzo wrażliwych na zabiegi laserowe terapeuta przygotuje dodatkowe kompresy chłodzące.

Ile zabiegów należy wykonać?

Liczba sesji dla uzyskania optymalnych wyników i korzyści zależy od wielu czynników: od obszaru na którym prowadzimy terapię, rodzaju niedoskonałości, wieku, masy ciała, hormonów, rodzaju skóry a także metabolizmu.  Na konsultacji określimy odpowiednią ilość sesji zabiegowych oraz optymalną częstotliwość.

W JAKICH RODZAJACH TERAPII DOSKONAŁY JEST X-LASE?

 • Trwałe usuwanie owłosienia,
 • Zamykanie naczyń (linearne i pajączki, twarz oraz kończyny, czerwone i niebieskie, do 3 mm grubości),
 • Terapia trądzików,
 • Terapia trądziku różowatego oraz rumienia,
 • Usuwanie przebarwień (hiperpigmentacja, plamy soczewicowate, piegi, melanoderma naskórkowa, "cafe au lait"), Termolifting (fotoodmładzanie - silne ujędrnianie skóry),
 • Nieablacyjny resurfacing skóry, Ablacyjny resurfacing skóry, frakcyjny resurfacing skóry,
 • Peeling laserowy,
 • Terapia grzybicy paznokci,
 • Usuwanie tatuaży, trwałych zmian melaninowych.

NA CZYM POLEGA DZIAŁANIE FALI ŚWIETLNEJ I FALI LASEROWEJ?

Kluczowym pojęciem w terapii laserowej jest selektywna fototermoliza.

Terapeuta dokonuje wyboru takiej długości światła, która będzie selektywnie absorbowana przez docelową tkankę, ale jednocześnie nie będzie absorbowana przez inne struktury skóry. Chromofory (struktury skóry, mające zdolność pochłaniania fali świetlnej lub wiązki laserowej i przekształcania ją w energię cieplną) selektywnie absorbują światło o specyficznych długościach fal; jeśli czas ekspozycji na światło będzie krótszy od czasu relaksacji termicznej docelowej tkanki, energia będzie skupiona tylko na chromoforach, nie uszkadzając okolicznych tkanek. Najczęściej docelowymi chromoforami w skórze są: oksyhemoglobina w zmianach naczyniowych, melanina w zmianach pigmentacyjnych, melanina włosa przy trwałej epilacji oraz ogólnie rzecz biorąc woda w komórkach. Kiedy światło jest absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry, energia fotonów jest przekształcana w ciepło, co skutkuje uszkodzeniem odpowiednich struktur.

TRWAŁE USUWANIE OWŁOSIENIA

Fotoepilacja wykorzystuje zasadę selektywnej fototermolizy: światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez melaninę zawartą w łodydze włosa, następnie jest ono przekształcane w ciepło, które dociera do korzenia włosa, uszkadzając brodawkę, bez której włos nie może rosnąć.

Cykl włosowy składa się z trzech faz: anagen - faza wzrostu; tylko w tej fazie włos jest wrażliwy na zabieg; katagen - trwa około 3 tygodni; w tej fazie włos obumiera; telogen - faza usunięcia martwego włosa. Długość trwania poszczególnych faz jest różna w różnych obszarach ciała.W większości owłosionych obszarów na ciele faza anagenu trwa od 8 do 16 tygodni. Z tego powodu dla uzyskania najlepszych rezultatów sugerowana jest seria zabiegowa.

Na większości obszarów należy wykonać od 6 do 10 zabiegów dla osiągnięcia pożądanego efektu.

Ilość zabiegów zależy od rodzaju włosów, poprzednich metod usuwania włosów, koloru skóry i obszaru poddawanego zabiegowi. Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach oraz jasnej skórze. Im ciemniejsza skóra i jaśniejszy włos, tym dłuższa będzie musiała być terapia. Terapeuta zaleci indywidualnie dobrany dla Państwa cykl zabiegowy, ze wskazaniem odpowiedniej częstotliwości między poszczególnymi zabiegami.6 tygodni przed serią zabiegową nie wolno wykonywać woskowania ani usuwania włosów pincetą. Można wyłącznie się golić. 24-48 godzin przed każdym zabiegiem należy zgolić włosy, tak aby w momencie zabiegu miały one ok. 1 mm długości.

ZAMYKANIE NACZYŃ

W przypadku zabiegów laserowych dla skór naczyniowych, chromoforem docelowym jest oksyhemoglobina. Wykorzystuje się laser Nd:YAG z pasmem absorpcji 1064 nm. Korzystanie z tej długości fali jest szczególnie przydatne, dzięki zdolności głębokiego wnikania promieniowania do skóry właściwej, co powoduje koagulację naczyń włosowatych, nawet na dużych głębokościach. Ponadto przy tej długości fali absorpcja melaniny zmniejsza się, naskórek ulega słabszemu rozgrzaniu, a koncentracja energii świetlnej w kierunku naczyń krwionośnych skóry właściwej ulega zwiększeniu.

Parametry X-Lase gwarantują skuteczną i bezpieczną terapię. Małe naczynia ulegają koagulacji natychmiast podczas jednej sesji zabiegowej, natomiast większe naczynia będą wymagały serii kilku zabiegów (od 2 do 4), aby zniknęły całkowicie.

TRĄDZIK

Podczas zabiegów na trądzik wykorzystuje się różne mechanizmy skórne. Krótkie długości fal są pochłaniane przez porfirynę i wywołują zniszczenie bakterii Propionibacterium acnes. Fale o większej długości rozgrzewają wodę w skórze właściwej i powodują redukcję rozmiarów gruczołów łojowych, a w konsekwencji zmniejszenie ilości wydzielanego sebum. Jednocześnie aktywacja fibroblastów pobudza syntezę kolagenu i innych biomolekuł, co skutkuje poprawą jędrności i gęstości skóry i zapobiega ewentualnemu powstawaniu blizn potrądzikowych. Dla najlepszych efektów terapeuta zaleci serię 6 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia zazwyczaj pojawiają się w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych. Zjawisko hiperpigmentacji może występować także u kobiet ciężarnych ze względu na znaczne zmiany hormonalne. W niektórych przypadkach, pigmentacja skóry u kobiet w ciąży znika po porodzie. Hipermelanoza może również wystąpić w wyniku działania czynników fotouczulających (np. niektóre leki). W przypadku zabiegów na przebarwienia chromoforem docelowym jest melanina, czyli barwnik nadający brązowy kolor skórze. Zabiegi na przebarwienia docierają do głębokich depozytów melaniny, co przynosi pozytywne rezultaty nawet przy pigmentacji dermalnej (w skórze właściwej). Parametry X-Lase gwarantują skuteczną i bezpieczną terapię. Dla najtrwalszych efektów zaleca się od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni.

TERMOLIFTING (FOTOODMŁADZANIE)

Termolifting powoduje poprawę napięcia skóry oraz redukcję głębokości i ilości zmarszczek. CPL powoduje selektywne uszkodzenia termiczne struktur warstwy brodawkowatej i siateczkowatej skóry właściwej, w celu pobudzenia aktywności fibroblastów oraz syntezy nowych włókien kolagenowych i innych biomolekuł. Efekty zabiegów fotoodmładzania są gwarantowane i spektakularne, szczególnie w przypadku skór z oznakami braku jędrności oraz utraty objętości. Dla najlepszych efektów terapeuta zaleci od 4 do 6 zabiegów, w odstępach około 3 tygodni.

NIEABLACYJNY RESURFACING SKÓRY

Poprawa wyglądu starzejącej się skóry, likwidacja lub wypłycenie zmarszczek, przeciwdziałanie wiotkości skóry - od dawna jest celem estetycznym.

Lasery CO2 i Er:YAG stały się filarami ablacyjnego resurfacingu skóry. Podczas takich procesów ablacyjnych naskórek jest w pełni usunięty przez działanie termiczne (ewentualnie chemiczne). Pomimo osiągnięcia poprawy klinicznej, negatywne skutki nieablacyjnego resurfacingu mogą doprowadzić do znacznego obrzęku i rumienia trwającego przez kilka tygodni. Pacjent jest poddany także zwiększonemu ryzyku przebarwień i odbarwień. Zostały bogato udokumentowane potencjalne długookresowe powikłania bądź choroby towarzyszące. Typowy dla zabiegów ablacyjnych długi okres rekonwalescencji i potencjalne powikłania związane z tymi metodami mogą ograniczać ich zastosowanie u pacjentów, którzy pragną procedury odmładzającej, ale przy jak najkrótszym okresie kuracji i jak najniższym ryzyku.

W przeciwieństwie do metod ablacyjnych, laserowe procedury nieablacyjne, takie jak oferuje X-Lase, przynoszą znaczną poprawę kondycji skóry bez uszkadzania naskórka. Wywołane przez laser podprogowe uszkodzenia skóry właściwej skutkują gojeniem ran, stymulacją aktywności fibroblastów i poprawą kondycji włókien kolagenowych. Terapeuta zaleci serię od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni.

ZŁUSZCZANIE LASEROWE

Tryb złuszczania wykorzystuje zastosowanie chromoforu zewnętrznego, w postaci zawiesiny węglowej. Dochodzi do kontrolowanej stymulacji fotochemicznej naskórka, dzięki czemu usuwane są martwe, zrogowaciałe keratynocyty. Skóra ulega znacznemu oczyszczeniu. Zabieg nie tylko jest wskazany dla skór zanieczyszczonych, łojotokowych i trądzikowych, ale także polecany jest w terapiach przeciwzmarszczkowych i na przebarwienia.

TERAPIA GRZYBICY PAZNOKCI

Uporczywe zakażenie grzybicze paznokci, macierzy lub płytki, jest najczęstszym zaburzeniem u dorosłych, jeśli chodzi o schorzenia paznokci. Stanowi 1/3 wszystkich zakażeń grzybiczych skóry oraz do 50% wszystkich chorób paznokci. Paznokcie u stóp są znacznie bardziej podatne na grzybicę, niż u dłoni. Przyczyną grzybicy paznokci najczęściej są: dermatofity (grzyby atakujące tylko martwe tkanki skóry, paznokcie lub włosy), nondermatofity - pleśnie, oraz (rzadko) drożdże Candida. Ryzyko infekcji wzrasta wraz z wiekiem: choroba dotyka 15-20% osób w wieku 40-60 lat, 32% osób w wieku 60-70 lat i 48% osób starszych niż 70 lat.

Najnowsze dane wskazują, że częstość występowania grzybicy paznokci wzrasta. Dzięki zabiegowi laserowemu przeprowadza się skuteczną terapię zwalczającą tę chorobę. Zaleca się serię od 2 do 4 zabiegów, co 4-6 tygodni.


Na trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania:

zioła: 

 • detoksykujące, odchudzające, oczyszczające (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, pokrzywa, rumianek, melisa, mięta, kozłek lekarski (valeriana), bergamotka, arcydzięgiel, lubczyk, kminek, biedżeniec, aminek większy, doustne suplementy na skórę, włosy i paznokcie, np. skrzypovita.

leki:

 • antybiotyki (np. tetracykliny, azytromycyna, ciprofloksacyna, kotrymoksazol, nitrofurantoina, doksycyklina),
 • leki homeopatyczne, steroidowe,
 • niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, nasercowe (amilorid, amiodaron, atenolol, bisoprolol), kaptopryl, dilitiazem, enelapryl, enarenal,
 • niektóre leki przeciwcukrzycowe, np. tolbutamid, glipizyd, metformina,
 • sulfonamidy (syntetyczne leki chemioterapeutyczne),
 • tiazydowe środki moczopędne: chydrochlorotiazyd, bendroflumentiazyd, bemetiazyd,
 • środki przeciwbólowe (ketonal, ibum, ibuprofen, polopiryna, aspiryna, pyralginum i inne (można jedynie paracetamol, apap),
 • niesteroidowe środki przeciwreumatyczne,
 • niektóre środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne (terbinafina, ketokonazol, gryzeofulwina),
 • niektóre środku uspokajające i przeciwdepresyjne, a także przeciwwymiotne (np. fenotiazyny),
 • pochodne retinoidów zarówno te zawarte w lekach doustnych, jak i w maściach,
 • leki przeciwpasożytniczne (chinina, chinidyna, chlorochina),
 • szczepionki, np. przeciwgrypowe.
 • Przyjmowanie Roaccutanu, Accutanu, tretinoiny, izotretinoiny, 6 miesięcy po zakończeniu terapii można wykonać zabieg laserowy

kosmetyki:

 • kremy z kwasami i substancjami ziołowymi np. krem z nagietkiem, maści sterydowe, maści antybiotykowe. Kwasy AHA i BHA; kwas retinowy i jego pochodne.


Na 24 godziny przed zabiegiem zabronione jest spożywanie alkoholu oraz używanie kosmetyków, toników na bazie alkoholu.

Należy bezwzględnie poinformować laseroterapeutę o wszystkich przyjmowanych lekach, ziołach i innych suplementach diety.

Polecam serdecznie! Pełen profesjonalizm. Pani Agnieszka podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie. Jest pomocna i chętnie odpowiada na każde pytanie, dzięki czemu czułam się w pełni zaopiekowana
Anna B.
Gabinet Medycyny Estetycznej i Kosmetologii
lek. Agnieszka Jabłko
Białystok ul.Rynek Kościuszki 15 B lok.18
- wejście od Alei Bluesa
780 11 67 67
Godziny przyjęć:
Poniedziałek - Wtorek: 10:00 - 18:00
Czwartek - Piątek: 10:00 - 18:00

Usługi kosmetyczne są czynne od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00
Każdą wizytę należy umówić telefonicznie
Umów się przez Booksy
calendar-fullmenu