Aktualności

03.09.2022
Promocja na makijaż permanentny

Makijaż permanentny to bezpieczna metoda, która polega na wprowadzeniu specjalnego pigmentu w głąb skóry, w kontrolowany sposób. Jest dobierany zawsze indywidualnie, pod potrzeby i preferencje danej klientki.

Dzień 1

Dzień po zabiegu brwi mogą wydawać się ciemne i przerysowane. Mocniejsze nasycenie koloru bezpośrednio po zabiegu i zaczerwienienie w zapigmentowanej okolicy, jest normalną koleją rzeczy. Nie należy panikować, jest to okres przejściowy.

Dzień 1-3

2 razy dziennie dokładnie przemywaj brwi z włosem i pod włos tak, aby zmyć nadmiar osocza i nie dopuścić do powstania grubego strupka. Brwi przemywaj wodą destylowaną, wodą do iniekcji lub wodą przegotowaną przy użyciu wacika kosmetycznego. Brwi mogą delikatnie swędzieć. Możesz również odczuwać uczucie ciągnięcia. Pamiętaj o zachowaniu higieny. Nie nakładaj produktów kosmetycznych na brwi. Aplikując fluid lub korektor omijaj okolice brwi. 

Dzień 4

Brwi zaczynają się łuszczyć na końcówce i na początku. Zacznij nawilżać brwi preparatem do pielęgnacji. Nałóż cienką warstwę produktu na oczyszczone brwi za pomocą patyczka kosmetycznego. Początki brwi powinny być delikatne i transparentne, nie powinna być widoczna mocno zaznaczona granica.

Dzień 5-7

Nie należy panikować w momencie widocznej różnicy w kolorze pomiędzy strupkiem, a efektem znajdującym się w miejscu, gdzie strupek odszedł. Pamiętaj, że makijaż permanentny ma na celu subtelnie podkreślić brwi. Nie jest to forma mocnego makijażu wieczorowego.

Dzień 7-8

Strupek powinien być już niewidoczny. Jeżeli widzisz pozostałości, nałóż minimalną ilość produktu i patyczkiem kosmetycznym wmasuj produkt w miejsce, w którym zostały strupki. Nie zdrapuj, delikatnie przemyj brwi. Jeśli brwi są zaczerwienione lub pigment wydaje się cieplejszy od oczekiwanego efektu, pamiętaj, że skóra nadal się goi. Finalny, ostateczny kolor będzie widoczny po 4 tygodniach od dnia pigmentacji.

Zalecenia po zabiegu

 • brwi goimy na sucho przez pierwsze 3-4 dni. Po 3-4 dniach smarujemy brwi kremem (Bepanthen),
 • chroń miejsce makijażu przed wodą przed min. 24h po zabiegu. Unikaj przez pierwszy tydzień dłuższych kąpieli i pływania,
 •  unikaj zbędnego dotykania miejsca pigmentacji,
 • przez 4-6 tygodni nie korzystaj z sauny i basenu,
 • nie poddawaj miejsca zabiegu ekspozycji na słońce,
 • nie złuszczaj naskórka, np. peelingami,
 • po kilku dniach dniach brwi będą suche. Utworzą się delikatne strupki, które będą się łuszczyć. Nie zdrapujemy ich, ani nie skubiemy.

O czym należy bezwzględnie pamiętać:

 • podczas gojenia unikaj: solarium, słońca, sauny, basenu. Nie drap strupków. Zdrapanie może spowodować powstanie blizny. Pozwól na to, aby brwi same się wygoiły
 • zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem inwazyjnym, podczas którego dochodzi do przerwania ciągłości naskórka,
 • dbaj o brwi według zaleceń specjalisty. Nie szukaj informacji na forach w internecie. Jeżeli masz pytania, w pierwszej kolejności skontaktuj się z osobą, która przeprowadzała zabieg,
 • nie nakładaj produktów kosmetycznych w miejscu pigmentacji. Może dojść do zakażenia obszaru zapigmentowanego. Przemywanie brwi w pierwszych dniach po pigmentacji jest bardzo ważne! Nie pozwól, aby na brwiach pozostały strupki. Myj brwi z włosem i pod włos. Nie wklepuj osocza, a dokładnie je zmyj,
 • nie panikuj, jeśli brwi są zaczerwienione lub pigment wydaje się cieplejszy od oczekiwanego efektu. Pamiętaj, że skóra nadal się goi. FInalny, ostateczny kolor będzie widoczny po 4 tygodniach od dnia pigmentacji
 • nie zapomnij o zabiegu korekcyjnym, który pozwoli na wyrównanie koloru brwi i jeśli będzie taka potrzeba nasycenia brwi. Zabieg korekcyjny należy wykonać 6 tygodni do 3 miesięcy od pierwszego zabiegu.

Dodatkowe informacje:

 • przez pierwszy tydzień kolor będzie ciemniejszy, niż w efekcie końcowym,
 • należy szczególnie dbać o brwi, aby nie pojawiła się żadna infekcja,
 • korekta jest wykonywana po minimum 4 tygodniach.
Gabinet Medycyny Estetycznej i Kosmetologii lek. Agnieszka Jabłko
Białystok ul.Rynek Kościuszki 15 B lok.18
- wejście od Alei Bluesa
780 11 67 67
Godziny przyjęć:
Poniedziałek - Wtorek: 10:00 - 18:00
Czwartek - Piątek: 10:00 - 18:00

Usługi kosmetyczne są czynne od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00
Każdą wizytę należy umówić telefonicznie
Umów się przez Booksy
calendar-fullmenu