Dermapen, mikronakłuwanie

Dermapen to zabieg mikronakłuwania skóry w celu stymulacji do jej regeneracji i naturalnej odbudowy. Zabieg napina skórę, redukuje zmarszczki, oraz skutecznie spłyca blizny potrądzikowe...

Dermapen

Dermapen to zabieg mikronakłuwania skóry w celu stymulacji do jej regeneracji i naturalnej odbudowy. Zabieg napina skórę, redukuje zmarszczki, oraz skutecznie spłyca blizny potrądzikowe.

Zabieg jest idealny dla osób, które boją się klasycznego nakłuwania skóry. Rekonwalescencja nie przekracza 24 – 48 godzin. Wykonanie już 4 – 6 zabiegów co 14 dni pozwoli na długotrwałe i widoczne efekty. Jest to zabieg całoroczny.

Stosowane są różne ampułki, w zależności od potrzeb skóry:

Mezomix – Witamina C 20% - rozjaśnia i napina skórę. Jest to dobry zabieg rozjaśniający po lecie, natomiast po zimie warto go wykonać w celu nawilżenia skóry. 

Wrinkle Out  – redukuje drobne zmarszczki i zagłębienia.

Skin Repair – ampułka dedykowana skórom zanieczyszczonych, z zaskórnikami. Intensywnie odżywia skórę.

Pink Age – jedna z najpopularniejszych ampułek, przeznaczona dla typowo miejskich skór, czyli osób żyjących w miastach, które na co dzień mają styczność z zanieczyszczeniami i smogiem, które wynikają przez skórę. Bardzo mocno złuszcza naskórek.

Qpeel – tzw. destymulator tkankowy. Jest to ampułka zawierająca kwas migdałowy, nadtlenek wodoru, kwas kojowy oraz TCA. Zabieg przy używaniu tej ampułki można wykonać bez nakłuwania lub jako zabieg z użyciem Dermapenu – wtedy zadziała on jeszcze głębiej, a skóra będzie jeszcze intensywniej stymulowana. Ten konkretny zabieg powinno wykonywać się zimą, co dwa tygodnie. Łuszczenie występuje do 5 – 7 dni.

Wskazania:

 • Przebarwienia słoneczne
 • Zmarszczki
 • Pajączki
 • Rozszerzone pory
 • Poszarzała cera

Przeciwwskazania:

 • Cienka i delikatna skóra
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Problem z krzepliwością krwi
 • Aktywny trądzik

Używamy:

DERMAPEN® – ODMŁADZANIE PRZEZ NAKŁUWANIE

Na rynku medycznym pojawiło się nowe rewolucyjne urządzenie DERMAPEN®, które na zawsze zmieni Twoje postrzeganie zabiegów mezoterapii. Niespotykana skuteczność, łatwość i komfort wykonania zabiegu pozwalają lekarzom i pacjentom na całym świecie cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych. DERMAPEN® pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Efekty po zabiegu mogą być porównywane do tych uzyskanych z użyciem lasera frakcyjnego, jedynak wyeliminowany został ból oraz czas rekonwalescencji. Zabieg jest wykonywany po znieczuleniu skóry kremem Emla, co gwarantuje jego bezbolesność przez co jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta, a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii. Trwa on zdecydowanie krócej, a podawane substancje czynne są rozprowadzane w głąb skóry bardzo równomiernie. Warto zaznaczyć, że substancjami czynnymi mogą być preparaty na bazie kwasu hialuronowego i aminokwasów, stosowane w klasycznej mezoterapii lub osocze bogatopłytkowe, które dodatkowo zwiększa stymulację skóry.

Mikronakłuwanie

Możemy:

 • wygładzić zmarszczki i odświeżyć skórę
 • zredukować przebarwienia, także te głębsze
 • wygładzić blizny potrądzikowe, ale także innego pochodzenia
 • zmniejszyć świecenie się skóry poprzez redukcję produkowanego serum,
 • ujędrnić zwiotczałą skórę w tym na szyi i dekolcie oraz na brzuchu
 • spłycić i zmniejszyć rozstępy
 • pobudzić wzrost włosów na głowie oraz ograniczyć ich wypadanie

Mechanizm działania:

 1. stymulacja produkcji kolagenu (w tym także typu 1 czyli tego elastycznego-młodzieńczego) i elastyny
 2. stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
 3. poprawa gęstości i elastyczności skóry

DERMAPEN® dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy oraz do fizjologicznej indukcji kolagenu.

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN® jest nie tylko bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mezoterapii lecz także pozwala szybciej wrócić do codziennych zajęć. Do zabiegu wykorzystuje się jednorazową końcówkę z igłami , sterylnie zamkniętą. Zaraz po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona około 12- 24 godzin. Na drugi dzień skóra jest zaróżowiona, jednak spokojnie daje się to ukryć makijażem. Po kilku dniach może pojawić się niewielkie łuszczenie skóry, głównie w okolicy ust i nosa , ale nawilżenie kremem likwiduje problem. Ponieważ zabieg ma za zadanie pobudzić naszą skórę do regeneracji, efekty pojawiają się stopniowo. Pierwsze można zaobserwować po około 3 tygodniach, ale jest to dość zmienne osobniczo i związane jest z szybkością regeneracji każdego człowieka.

Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,25 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage. Dzięki temu zostało ograniczone ryzyko powstawania krwiaków i małych siniaczków, które w naturalny sposób mogą się pojawić przy wykonywaniu klasycznej mezoterapii.

Zwykle wykonuje się 3-4 zabiegi w odstępach około 3 tygodni, jednak dokładną liczbę i czasy między zabiegami są dobierane indywidualnie, w zależności od problemu i wieku pacjenta. Najlepsze efekty dają zawsze terapie skojarzone, które nie pozwalają skórze przyzwyczaić się do stymulującego go bodźca. Dlatego właśnie tak dobre efekty uzyskuje się w połączeniu działania DERMAPENU® i osocza bogatopłytkowego.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża,
 • okres laktacji,
 • choroba nowotworowa,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • skłonność do powstawania bliznowców

DERMAPEN® to nowa jakość w zabiegach mezoterapii. Niezwykły komfort, precyzję i efektywność wykonywania zabiegu docenili lekarze i pacjenci na całym świecie. DERMAPEN® zdobył prestiżową nagrodę BEST MEDICAL DEVICE na AESTHETIC SHOW w Las Vegas w kwietniu 2012 roku. Szybko także doceniły go gwiazdy Hollywood, a także nasi rodzimi celebryci.

Pani Sylwia jak zawsze profesjonalna!
Dziękuję za opiekę i przeprowadzenie mnie przez cykl zabiegów.
Magda W.
Gabinet Medycyny Estetycznej i Kosmetologii
lek. Agnieszka Jabłko
Białystok ul.Rynek Kościuszki 15 B lok.18
- wejście od Alei Bluesa
780 11 67 67
Godziny przyjęć:
Poniedziałek - Wtorek: 10:00 - 18:00
Czwartek - Piątek: 10:00 - 18:00

Usługi kosmetyczne są czynne od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00
Każdą wizytę należy umówić telefonicznie
Umów się przez Booksy
calendar-fullmenu