Biostymulatory tkankowe
Biostymulatory tkankowe to innowacyjny preparat do głębokiej odnowy, bioresktukturyzacji i biostymulacji skóry. W odróżnieniu od preparatów bazujących na kwasie hialuronowym, Biostymulatory tkankowe oparte są na polinukleotydach, które pobudzają skórę do odnowy w trzykierunkowym mechanizmie: nawilżenia, antyoksydacji oraz liftingu skóry. Polinukeotydy stymulują kolagen do biorewitalizacji, zwalczają wolne rodniki a także wiążą wodę i zapewniają długotrwałe nawodnienie macierzy pozakomórkowej w skórze. Dzięki tym 3 kierunkom działania preparatu skóra staje się dogłębnie nawilżona, ujędrniona i odmłodzona.
Możemy go stosować do zabiegów na twarz, również wokół oczu, na szyję oraz na inne okolice, na przykład do stymulacji skóry po zabiegach laserowych.
Biostymulatory tkankowe składa się z wysokooczyszczonych długołańcuchowych polinukleotydów. Występują one powszechnie w naturze i są one budulcem DNA, RNA oraz koenzymów - w tym koenzymu Q10 stosowanym od lat w kosmetykach antiaging.
Pierwszym kierunkiem działania polinukleotydów są receptory na fibroblastach w skórze - stymulowany jest proces wytwarzania kolagenu typu I oraz elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim mechanizmem jest zwalczanie wolnych rodników i działanie antyoksydacyjne. Trzeci mechanizm to zdolność polinukleotydów do wiązania wody i zapewnienia długotrwałego nawodnienia macierzy pozakomórkowej skóry, dzięki czemu następuje jej pogrubienie i głębokie nawilżenie.
Produkt jest naturalny i bezpieczny, odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Nie zawiera substancji o potencjale uczulającym. Produkowany we Włoszech, posiada badania kliniczne oraz certyfikaty bezpieczeństwa dopuszczające jego stosowanie w Unii Europejskiej. Dostępny w trzech odsłonach: Biostymulatory tkankowe Strong, Biostymulatory tkankowe Medium, Biostymulatory tkankowe Soft Plus Eyes do mezoterapii okolic oczu.
Wskazania:
- utrata elastyczności i napięcia skóry
- fotostarzenie skóry
- potrzeba rewitalizacji i biostymulacji skóry
- drobne zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe
- brak nawilżenia i odżywienia skóry
- rozstępy i blizny
Przebieg zabiegu Biostymulatorów tkankowych
Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, Zabieg należy do grupy zabiegów lunchowych, nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony pacjenta i może być wykonywany niezależnie od pory roku. Może być również stosowany u alergików, ponieważ preparat pozbawiony jest składników uczulających.
Zabiegi z użyciem polinukleotydów rekomendujemy zarówno kobietom, jak i mężczyznom.
Sam zabieg jest szybki i bezbolesny - zastosowana jest technika '5 iniekcji’,głęboka mezoterapia, lub podanie kaniulą.
Zabieg Biostymulatorów tkankowych nie wyłącza z codziennych aktywności i nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić w miejscach wkłucia niewielki obrzęk lub delikatne siniaki, a pod skórą mogą utrzymywać się wyczuwalne depozyty preparatu, które powinny wchłonąć się w najpóźniej po 2 dniach od zabiegu.
Rekomendowana liczba zabiegów
Dla uzyskania pełnego efektu terapeutycznego rekomendowana jest seria 3-4 zabiegów wykonywana co 2 - 4 tygodnie.
Efekty zabiegu Biostymulatorów tkankowych:
- lifting twarzy, w szczególności owalu twarzy
- spłycenie zmarszczek i blizn
- zwiększenie napięcia skóry oraz jej elastyczności
- dogłębne nawilżenie skóry
- ogólna poprawa wyglądu skóry
- spłycenie blizn i rozstępów
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i okres karmienia piersią
- aktywne zmiany wirusowe (np. opryszczka)
- zmiany grzybicze lub bakteryjne
- choroby autoimmunologiczne lub nowotworowe