Biostymulatory tkankowe

Biostymulatory tkankowe to innowacyjny preparat do głębokiej odnowy, bioresktukturyzacji i biostymulacji skóry...

Biostymulatory tkankowe

Biostymulatory tkankowe to innowacyjny preparat do głębokiej odnowy, bioresktukturyzacji i biostymulacji skóry. W odróżnieniu od preparatów bazujących na kwasie hialuronowym, Biostymulatory tkankowe oparte są na polinukleotydach, które pobudzają skórę do odnowy w trzykierunkowym mechanizmie: nawilżenia, antyoksydacji oraz liftingu skóry. Polinukeotydy stymulują kolagen do biorewitalizacji, zwalczają wolne rodniki a także wiążą wodę i zapewniają długotrwałe nawodnienie macierzy pozakomórkowej w skórze. Dzięki tym 3 kierunkom działania preparatu skóra staje się dogłębnie nawilżona, ujędrniona i odmłodzona. 

Możemy go stosować do zabiegów na twarz, również wokół oczu, na szyję oraz na inne okolice, na przykład do stymulacji skóry po zabiegach laserowych.

Biostymulatory tkankowe składa się z wysokooczyszczonych długołańcuchowych polinukleotydów. Występują one powszechnie w naturze i są one budulcem DNA, RNA  oraz koenzymów - w tym koenzymu Q10 stosowanym od lat w kosmetykach antiaging. 

Pierwszym kierunkiem działania polinukleotydów są receptory na fibroblastach w skórze - stymulowany jest proces wytwarzania kolagenu typu I oraz elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim mechanizmem jest zwalczanie wolnych rodników i działanie antyoksydacyjne. Trzeci mechanizm to zdolność polinukleotydów do wiązania wody i zapewnienia długotrwałego nawodnienia macierzy pozakomórkowej skóry, dzięki czemu następuje jej pogrubienie i głębokie nawilżenie. 

Produkt jest naturalny i bezpieczny, odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Nie zawiera substancji o potencjale uczulającym. Produkowany we Włoszech, posiada badania kliniczne oraz certyfikaty bezpieczeństwa dopuszczające jego stosowanie w Unii Europejskiej. Dostępny w trzech odsłonach: Biostymulatory tkankowe Strong, Biostymulatory tkankowe Medium, Biostymulatory tkankowe Soft Plus Eyes do mezoterapii okolic oczu.

Wskazania:

 • utrata elastyczności i napięcia skóry
 • fotostarzenie skóry
 • potrzeba rewitalizacji i biostymulacji skóry
 • drobne zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe
 • brak nawilżenia i odżywienia skóry
 • rozstępy i blizny

Przebieg zabiegu Biostymulatorów tkankowych

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, Zabieg należy do grupy zabiegów lunchowych, nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony pacjenta i może być wykonywany niezależnie od pory roku. Może być również stosowany u alergików, ponieważ preparat pozbawiony jest składników uczulających.

Zabiegi z użyciem polinukleotydów rekomendujemy zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Sam zabieg jest szybki i bezbolesny - zastosowana jest technika '5 iniekcji’,głęboka mezoterapia, lub podanie kaniulą.

Zabieg Biostymulatorów tkankowych nie wyłącza z codziennych aktywności i nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić w miejscach wkłucia niewielki obrzęk lub delikatne siniaki, a pod skórą mogą utrzymywać się wyczuwalne depozyty preparatu, które powinny wchłonąć się w najpóźniej po 2 dniach od zabiegu. 

Rekomendowana liczba zabiegów

Dla uzyskania pełnego efektu terapeutycznego rekomendowana jest seria 3-4 zabiegów wykonywana co 2 - 4 tygodnie. 

Efekty zabiegu Biostymulatorów tkankowych:

 • lifting twarzy, w szczególności owalu twarzy
 • spłycenie zmarszczek i blizn
 • zwiększenie napięcia skóry oraz jej elastyczności
 • dogłębne nawilżenie skóry 
 • ogólna poprawa wyglądu skóry
 • spłycenie blizn i rozstępów

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • aktywne zmiany wirusowe (np. opryszczka)
 • zmiany grzybicze lub bakteryjne
 • choroby autoimmunologiczne lub nowotworowe
Polecam serdecznie! Pełen profesjonalizm. Pani Agnieszka podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie. Jest pomocna i chętnie odpowiada na każde pytanie, dzięki czemu czułam się w pełni zaopiekowana
Anna B.
Gabinet Medycyny Estetycznej i Kosmetologii
lek. Agnieszka Jabłko
Białystok ul.Rynek Kościuszki 15 B lok.18
- wejście od Alei Bluesa
780 11 67 67
Godziny przyjęć:
Poniedziałek - Wtorek: 10:00 - 18:00
Czwartek - Piątek: 10:00 - 18:00

Usługi kosmetyczne są czynne od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00
Każdą wizytę należy umówić telefonicznie
Umów się przez Booksy
calendar-fullmenu